Arhiva događanja

23 / 03

Hochelaga, zemlja duhova

Filmska večer


Projekcija francuskog igranog filma Hochelaga, zemlja duhova (Hochelaga, terre des âmes),
(François Girard, 2017., drama, 100 min)
Film se prikazuje u sklopu Mjeseca frankofonije
Organizatori: Kinoklub „Šibenik“ i Knjižnica

   23.03.2020 18:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

20 / 03

Radionica prirodne kozmetike

Predavanje


Predavanje je organizirano u sklopu događanja Zeleno volim, koji sufinanciraju Europska unija
i Grad Šibenik u sklopu projekta C-Change (programa URBACT III)
Predavač: Ivana Turković, koordinatorica programa za hranu i voditeljica radionica prirodne
kozmetike iz Udruge ZMAG (Zelena mreža aktivističkih grupa)
Organizator: Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić" Šibenik

   20.03.2020 18:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

19 / 03

Omnibus

Otvorenje izložbe


   19.03.2020 19:00h
    Galerija sv. Krševana
 

Detalji  

19 / 03

Radionica kompostiranja u stanu

Predavanje


Predavanje je organizirano u sklopu događanja Zeleno volim, koje sufinanciraju Europska unija
i Grad Šibenik u sklopu projekta C-Change (programa URBACT III)
Predavač: Sendy Osmičević, članica Udruge ZMAG (Zelena mreža aktivističkih grupa)
Organizator: Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić" Šibenik

   19.03.2020 18:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

18 / 03

Bécassine

Filmska večer


Projekcija francuskog igranog filma Bécassine (Bécassine),
(Bruno Podalydès, 2018., avanturistički / komedija, 102 min)
Film se prikazuje u sklopu Mjeseca frankofonije
Organizatori: Kinoklub „Šibenik“ i Knjižnica

   18.03.2020 18:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

17 / 03

Faustov Mefisto

Koprodukcija


Koprodukcija Aplauz teatra, Festum Umag i HNK Zagreb
Faustov Mefisto
Autor:J.W. Goethe- M. Muhoberac
Redatelj: Marko Juraga & Ansambl
Uloge: Slavko Juraga, Jasna Bilušić, Nikša Kušelj, Momčilo Otašević, Arija Rizvić, Marko
Juraga, Lana Blaće

   17.03.2020 20:00h
    HNK Šibenik
 

Detalji  

16 / 03

Šibenčani i Skradinjani u službi Osmanskog carstva

Predavanje


Dvorana za povremene izložbe
Dani turske kulture u organizaciji Hrvatsko-turske udruge prijateljstva
Predavanje kustosa Bruna Brakusa;
,, Šibenčani i Skradinjani u službi Osmanskog carstva“

   16.03.2020 19:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

16 / 03

Sezona lova

Filmska večer


Projekcija turskog igranog filma Sezona lova (Av Mevsimi),
(Yavuz Turgul, 2010., drama / kriminalistički, 140 min)
Film se prikazuje u sklopu Mjeseca turske kulture
Organizatori: Kinoklub „Šibenik“ i Knjižnica

   16.03.2020 18:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

14 / 03

Ismeta Sedlovski

Izložba


   14.03.2020 18:00h
    Galerija sv. Krševana
 

Detalji  

12 / 03

Crkva i zvono sv. Tome u Puli

Izložba


   12.03.2020 19:00h
    Muzej grada Šibenika
 

Detalji  

12 / 03

Prehrana za koju smo stvoreni i Postom do zdravlja i dugovječnosti

Predstavljanje knjiga


Predstavljanje knjiga Dalibora Petrinića Prehrana za koju smo stvoreni i Postom do
zdravlja i dugovječnosti
Predstavljač: Dalibor Petrinić, osobni trener
Organizator: Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić" Šibenik

   12.03.2020 18:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

11 / 03

Što se dogodilo sa mojom revolucijom

Projekcija filma


Projekcija francuskog igranog filma Što se dogodilo sa mojom revolucijom (Tout ce qu'il me
reste de la révolution) (Judith Davis, 2019., komedija, 88 min)
Film se prikazuje u sklopu Mjeseca frankofonije
Organizatori: Kinoklub „Šibenik“ i Knjižnica

   11.03.2020 18:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

10 / 03

Glazbeni romantizam

Koncert


   10.03.2020 20:00h
    HNK u Šibeniku
 

Detalji  

09 / 03

Serijska kuharica

Filmska večer


Projekcija turskog igranog filma Serijska kuharica (Sofra Sirlari) (Ümit Ünal, 2018., komedija
/ drama, 103 min)
Film se prikazuje u sklopu Mjeseca turske kulture
Organizatori: Kinoklub „Šibenik“ i Knjižnica

   09.03.2020 18:00h
   
 

Detalji  

06 / 03

Knjigea statua, zakona i reformacija grada Šibenika

Predstavljanje knjige


O knjizi će govoriti doc. Dr. sc. Dragan Zlatović, dr. sc. Ivica Poljičak i mag. hist. Bruno
Brakus

   06.03.2020 19:00h
   
 

Detalji  

06 / 03

Pozitivan utjecaj joge na rast i razvoj djece i mladih

Predavanje


Predavanje će se održati u sklopu projekta „Živjeti zdravo“
Predavač: Leonardo Gospodnetić
Organizator: Društvo sportske rekreacije "Moć daha" i Knjižnica

   06.03.2020 18:00h
   
 

Detalji  

05 / 03

Lepurica

Predstava


Redatelj: Marko Kovač
Uloge: K.Romac, F. Radoš, M. Nejašmić Banić, N. Srdelić,
S. Sinovčić Šiškov, A. Mladinić, P.Eranović, P. Kovačić, N. Ivanković

   05.03.2020 20:00h
   
  HNK Split

Detalji  

05 / 03

Portret djevojke u plamenu

Filmska večer


Projekcija francuskog igranog filma Portret djevojke u plamenu
(Portrait de la jeune fille en feu) (Céline Sciamma, 2019., romantična drama, 121 min)
Film se prikazuje u sklopu 5. Ženijalnih dana, filmske manifestacije u povodu 8. marta,
Međunarodnog dana žena

   05.03.2020 18:00h
   
  Kinoklub „Šibenik“ i Knjižnica

Detalji  

04 / 03

Gdje si bio cetrdeset i cetvrte

Filmska večer


Projekcija hrvatskog dokumentarnog filma Gdje si bio četrdeset i četvrte
(Mladen Đaković, 2019., 38 min)

   04.03.2020 18:00h
   
  Kinoklub „Šibenik“ i Knjižnica

Detalji  

04 / 03

Okusi i mirisi hrvatskog meda - najbolji dokaz izvornosti i kvalitete

Predavanje


   04.03.2020 16:00h
   
 

Detalji  

18 / 02

Tranzicija u niskougljično društvo i otpornost zajednice

Predavanje


   18.02.2020 18:00h
   
 

Detalji  

18 / 02

U potrazi za Hamletom

Predstava


   18.02.2020 11:30h
   
 

Detalji  

18 / 02

U potrazi za Hamletom

Predstava


   18.02.2020 10:00h
   
 

Detalji  

17 / 02

Regenerativna poljoprivreda

Predavanje


   17.02.2020 18:00h
   
 

Detalji  

17 / 02

Obilježavanje dana Knjižnice

Obilježavanje


   17.02.2020 13:00h
   
 

Detalji  

15 / 02

One Possible Option

Koncert


   15.02.2020 22:30h
   
 

Detalji  

15 / 02

Primopredaja gradskih klučeva maškarama

Primopredaja


   15.02.2020 12:00h
    Trg kod Gradske vijećnice
 

Detalji  

14 / 02

Splićanke

Predstava


   14.02.2020 20:00h
   
 

Detalji  

14 / 02

Plamen ljubavi

Večer ljubavne poezije


   14.02.2020 18:00h
   
 

Detalji  

12 / 02

Predstavljanje knjige Leonarda Gospodnetića

Predstavljanje knjige


   12.02.2020 18:00h
   
 

Detalji  

31 / 01

Noć muzeja 2020.

Manifestacija


   31.01.2020 20:00h
    Muzej grada Šibenika
 

Detalji  

30 / 01

Hrvatska priča

Izložba Zvonka Madunića


   30.01.2020 18:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

24 / 01

Lukačiću u čast

Koncert


   24.01.2020 20:00h
    HNK Šibenik
  Nera Gojanović

Detalji  

24 / 01

Večer čakavice posvećena Mladenu Bjažiću

Večer poezije


   24.01.2020 18:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
  Ogranak Matice Hrvatske u Šibeniku i Gradska knjižnjica Juraj Šižgorić Šibenik

Detalji  

23 / 01

Izložba lutaka što su ih napravila djeca u povodu izlaska slikovnice Mali čuvari prirode

Izložba lutaka


   23.01.2020 17:30h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
  Javna ustanova Nacionalni park Krka

Detalji  

22 / 01

Izložba kostima

Izložba


   22.01.2020 20:00h
    HNK Šibenik
  Sara Lovrić Caparin

Detalji  

18 / 01

Arsenalov feral

Predstava


   18.01.2020 20:00h
    HNK Šibenik
  Šibenski autori

Detalji  

15 / 01

Ribanje i ribarsko prigovaranje

Predstava


   15.01.2020 20:00h
    HNK Šibenik
  Hvarsko pučko kazalište

Detalji  

14 / 01

Prikazanje života sv. Lovre mučenika

Predstava


   14.01.2020 19:00h
    Crkva sv. Frane
  Hvarsko pučko kazalište

Detalji  

31 / 12

DJ Kristijan Molnar

Doček Nove godine


   31.12.2019 22:04h
    Mala loža
 

Detalji  

31 / 12

Neno Belan & Fiumensi, Cubismo

Doček Nove godine


   31.12.2019 22:00h
    Perivoj Roberta Visianija
 

Detalji  

31 / 12

Stereo MC´s, Sassja

Doček Nove godine


   31.12.2019 21:52h
    Trg Republike Hrvatske
 

Detalji  

27 / 12

Bloom

Adventura - koncert


   27.12.2019 22:00h
    Mala loža
 

Detalji  

24 / 12

Lampioni

Adventura-Puštanje lampiona


   24.12.2019 22:00h
    Perivoj Roberta Visianija
 

Detalji  

24 / 12

Fenixi

Adventura - koncert


   24.12.2019 11:34h
    Perivoj Roberta Visianija
 

Detalji  

21 / 12

Mr.Lee & IvaneSky

Adventura-koncert


   21.12.2019 21:00h
    Perivoj Roberta Visianija
 

Detalji  

20 / 12

Stereo Defecit

Adventura-koncert


   20.12.2019 21:00h
    Perivoj Roberta Visianija
 

Detalji  

19 / 12

El Gato

Adventura - koncert


   19.12.2019 22:00h
    Perivoj Roberta Visianija
 

Detalji  

17 / 12

Fritulada

Adventura-natjecanje


   17.12.2019 18:00h
    Perivoj Roberta Visianija
 

Detalji  

14 / 12

Zemlja Gruva

Adventura-koncert


   14.12.2019 21:00h
    Perivoj Roberta Visianija
 

Detalji  

14 / 12

Cvrčak & Zdravo Maleni

Adventura-koncert


   14.12.2019 12:00h
    Perivoj Roberta Visianija
 

Detalji  

13 / 12

Jelena Radan i Meritas

Adventura - koncert


   13.12.2019 21:00h
    Mala loža
 

Detalji  

12 / 12koncert

Spectrum

Adventura - koncert


   12.12.2019 22:00h
   
 

Detalji  

07 / 12

Pauci i Polarisi

Adventura-koncert


   07.12.2019 21:00h
    Perivoj Roberta Visianija
 

Detalji  

07 / 12

Goodies

Adventura-koncert


   07.12.2019 12:00h
    Perivoj Roberta Visianija
 

Detalji  

06 / 12koncert

Edo Maajka

Adventura - koncert


   06.12.2019 22:00h
    Perivoj Roberta Visianija
 

Detalji  

26 / 11

Sve o muškarcima

Predstava


26.11. (utorak/ Tuesday)
Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište u 20 sati
Teatar Gavran
Komedija Mira Gavrana – „Sve o muškarcima“ 
Glume Vedran Komerički, Tomislav Krstanović i Rade Radolović.
Pretplata B (druga predstava) i slobodna prodaja

   26.11.2019 20:00h
    Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište
 

Detalji  

23 / 11

Vinska škola

Edukacija


23.11. (subota/ Saturday)
Šibenik, Tvrđava Barone u 12 sati
WSET Vinska škola
Level 1 edukacija
Award in Wines namijenjen je svim ljubitejima vine koji žele brzo i jednostavno dobiti kvalitetan uvid u svijet vina kroz interaktivan, sažet i sistematičan program. Na tečaj se mogu prijaviti svi, predznanje nije uvjet.

   23.11.2019 12:00h
    Šibenik, Tvrđava Barone
 

Detalji  

22 / 11

Avantura brokule i češnjaka

Predstava


22.11. (petak/ Friday)
Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište u 11,30 sati
Avantura brokule i češnjaka (u drugom polugodištu Uljez u kažiprstu)
Za osnovce
Uloge: Šime Bubica, Kristijan Šupe, Ante Vukov, Franka Klarić, Lucija Alfier i Ana Perković

   22.11.2019 11:30h
    Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište
 

Detalji  

22 / 11

Avantura brokule i češnjaka

Predstava


22.11. (petak/ Friday)
Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište u 10 sati
Avantura brokule i češnjaka (u drugom polugodištu Uljez u kažiprstu)
Za osnovce
Uloge: Šime Bubica, Kristijan Šupe, Ante Vukov, Franka Klarić, Lucija Alfier i Ana Perković

   22.11.2019 10:00h
    Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište
 

Detalji  

21 / 11

Avantura brokule i češnjaka

Predstava


21.11. (četvrtak/ Thursday)
Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište u 11,30 sati
Avantura brokule i češnjaka (u drugom polugodištu Uljez u kažiprstu)
Za osnovce
Uloge: Šime Bubica, Kristijan Šupe, Ante Vukov, Franka Klarić, Lucija Alfier i Ana Perković

   21.11.2019 11:30h
    Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište
 

Detalji  

21 / 11

Avantura brokule i češnjaka

Predstava


21.11. (četvrtak/ Thursday)
Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište u 10 sati
Avantura brokule i češnjaka (u drugom polugodištu Uljez u kažiprstu)
Za osnovce
Uloge: Šime Bubica, Kristijan Šupe, Ante Vukov, Franka Klarić, Lucija Alfier i Ana Perković

   21.11.2019 10:00h
    Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište
 

Detalji  

20 / 11

Kalama, skalama, butama

Izložba fotografija


20.11. (srijeda/ Wednesday)
Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić – 1.kat u 19 sati
Izložba fotografija Kalama, skalama, butama u spomen na Milivoja Zenića
Organizator: Fotoklub Šibenik

   20.11.2019 19:00h
    Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

19 / 11

Obitelji s tinejdžerima - vrijeme eksperimentiranja

Predavanje


19.11. (utorak/ Tuesday)
Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić – multimedijska dvorana u 18 sati
Predavanje "Obitelji s tinejdžerima – vrijeme eksperimentiranja"
Predavanje je namijenjeno roditeljima i djelatnicima škola i drugih institucija
Predavačica: Danijela Ćaleta, certificirana voditeljica Familylab seminara
Organizator: Familylab Hrvatska, u suradnji s udrugom Ardura Šibenik

   19.11.2019 18:00h
    Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

19 / 11

Između zakona i jave

Tribina


19.11. (utorak/ Tuesday)
Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić – multimedijska dvorana u 12 sati
Tribina pod nazivom "Između zakona i jave"
Na tribini sudjeluju učenici osnovnih i srednjih škola i predstavnici nadležnih institucija
Organizatori: Društvo Naša djeca Šibenik i Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić" Šibenik

   19.11.2019 12:00h
    Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

19 / 11

Do kraja

Predstava


19.11. (utorak/ Tuesday)
Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište u 12 sati
Dramski studio Do kraja
Za srednjoškolce

   19.11.2019 12:00h
    Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište
 

Detalji  

19 / 11

Poštuj svoja prava

Izložba


19.11. (utorak/ Tuesday)
Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić u 11 sati
Obilježavanje 30. obljetnice Konvencije o dječjim pravima
Izložba dječjih stripova na temu Poštuj svoja prava
Organizatori: Društvo Naša djeca Šibenik i Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić" Šibenik
Izložba će biti otvorena od 19. do 30.11.

   19.11.2019 11:00h
    Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

18 / 11

Dijete i stres

Predavanje


18.11. (ponedjeljak/ Monday)
Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić – multimedijska dvorana u 18 sati
Predavanje "Dijete i stres"
Na predavanju će biti riječi o izvorima stresa kod djece, o tome kako roditelji i škola mogu i trebaju utjecati na smanjenje stresa i kako djeci vratiti sretno i ispunjeno djetinjstvo
Predavačica: Dragana Pavičić, dipl. učiteljica, predsjednica Kluba učenja Education Lab, Split
Organizator: Kluba učenja Education Lab, Split

   18.11.2019 18:00h
    Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

18 / 11

Do kraja

Predstava


18.11. (ponedjeljak/ Monday)
Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište u 18 sati
Dramski studio Do kraja
Za srednjoškolce

   18.11.2019 18:00h
    Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište
 

Detalji  

18 / 11

Do kraja

Predstava


18.11. (ponedjeljak/ Monday)

Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište u 12 sati

Dramski studio Do kraja

Za srednjoškolce

   18.11.2019 12:00h
    HNK u Šibeniku
 

Detalji  

16 / 11

Noć kazališta


16.11. (subota/ Saturday)

Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište u 19,30 sati

Noć kazališta

Zdravo maleni

Koncert

16.11. (subota/ Saturday)

Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište u 20 sati

Noć kazališta

U potrazi za Hamletom u Mrduši Donjoj

Predstava

 

16.11. (subota/ Saturday)

Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište – Atrij u 21,30 sati

Noć kazališta

Koncert benda polaznika studija – EMotion

   16.11.2019 19:30h
    HNK u Šibeniku
 

Detalji  

15 / 11

Nera Gojanović

Koncert


15.11. (petak/ Friday)

Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište u 20 sati

Svojevrsni uvod u Noć kazališta

Nera Gojanović

Koncert

   15.11.2019 20:00h
    HNK u Šibeniku
 

Detalji  

15 / 11

Putovanje kroz jelovnike Azije i Afrike

Predavanje


15.11. (petak/ Friday)

Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić – multimedijska dvorana u 18,30 sati

Predavanje "Putovanje kroz jelovnike Azije i Afrike"

Predavač: dr. sc. Marko Obranović, s Prehrambeno-biotehnološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, autor dviju knjiga: Hladno prešana ulja : praktični savjeti za zdravlje i ljepotu (zajedno s Natašom Ozmec i Ivanom Lazić) i Konoplja : praktični savjeti za zdravlje i ljepotu (pripremio zajedno s Natašom Ozmec)

Organizator: Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić" Šibenik

   15.11.2019 18:30h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

15 / 11

Spomen na Vukovar

Izložba učeničkih radova, smjer arhitektonski tehničar


15.11. (petak/ Friday)

Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić galerija u 11 sati

Izložba učeničkih radova, smjer arhitektonski tehničar U spomen na Vukovar

Organizator: Tehnička škola Šibenik

Izložba će biti otvorena od 15. do 30.11.

   15.11.2019 11:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

13 / 11

Predstavljanje Tvorničkih novina TEF


13.11. (srijeda/ Wednesday)

Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić – multimedijska dvorana u 18 sati

Predstavljanje Tvorničkih novina TEF

Novine će predstaviti njihova urednica Lana Stojićević, a u sklopu projekta radnog naziva Industrijska povijest Šibenika – TEF

Organizator: Umjetnička organizacija Otvoreni likovni pogon

   13.11.2019 18:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

11 / 11predstava

Ljubavna pisma Staljinu

Drama španjolskog dramatičara Jan Mayorga


11.11. (ponedjeljak/ Monday)

Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište u 20 sati

Kazalište Planet Art

Drama španjolskog dramatičara Jan Mayorga "Ljubavna pisma Staljinu"

Pretplata A i slobodna prodaja

   11.11.2019 20:00h
    HNK u Šibeniku
 

Detalji  

11 / 11

Književna večer s Kristianom Novakom

Dan hrvatskih knjižnica


11.11. (ponedjeljak/ Monday)

Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić – Narodni odjel u 18,30 sati

Dan hrvatskih knjižnica

Književna večer s Kristianom Novakom

Moderator: Marina Čalić Polegubić

Organizator: Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić" Šibenik

   11.11.2019 18:30h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

08 / 11

Moj Zagreb

Izložba fotografije Marija Braut


08.11. (petak/ Friday)

Šibenik, Muzej grada Šibenika u dvorani za povremene izložbe u 19 sati

Izložba fotografije Marija Braut

Moj Zagreb

Izložba traje do 01.12. 2019.

Radno vrijeme: svakog dana od 10 – 13  i 17 – 20 sati

Ulaz besplatan

   08.11.2019 19:00h
    Muzej grada Šibenika
 

Detalji  

06 / 11

Put 88 hramova na japanskom otoku Shikoku

Putopisno predavanje


06.11. (srijeda/ Wednesday)

Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić – multimedijska dvorana u 18,30 sati

Putopisno predavanje "Put 88 hramova na japanskom otoku Shikoku"

Predavačica: Maja Klarić

Maja Klarić predstavit će svoju novu knjigu Približavanje zore: Put 88 hramova na japanskom otoku Shikoku i održati putopisno predavanje koje donosi priču o neobičnom putovanju pješice dugačkom 1100 km

   06.11.2019 18:30h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

06 / 11

Izložba straničnika


06.11. (srijeda/ Wednesday)

Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić – prizemlje u 11 sati

Izložba straničnika s likovnog natječaja za djecu predškolskih skupina dječjih vrtića i niže razrede osnovnih škola Šibensko – kninske županije, u povodu Mjeseca hrvatske knjige

   06.11.2019 11:02h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

05 / 11

Od kolijevke do Hajduka

Predstavljanje fotomonografije


05.11. (utorak/ Tuesday)

Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić – multimedijska dvorana u 18,15 sati

Predstavljanje fotomonografije Od kolijevke do Hajduka

Predstavljači: Renata Dobrić, književnica, i autor

   05.11.2019 21:59h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

05 / 11Izložba

U sjećanje mi došla Dalmacija i legendarni Mišo Kovač Stanka Karamana

Izložba fotografija


05.11. (utorak/ Tuesday)

Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić – 1.kat u 18 sati

Izložba fotografija U sjećanje mi došla Dalmacija i legendarni Mišo Kovač Stanka Karamana

Izložba će biti otvorena od 05. do 19.11.

   05.11.2019 21:56h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

05 / 11Predstava

Do kraja


05.11. (utorak/ Tuesday)

Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište u 10 sati

Dramski studio Do kraja

Za osnovce 5.-8. razred

 

05.11. (utorak/ Tuesday)

Šibenik, Hrvatsko narodno kazalište u 12,30 sati

Dramski studio Do kraja

Za osnovce 5.-8. razred

   05.11.2019 21:52h
    HNK u Šibeniku
 

Detalji  

04 / 11

Županijsko natjecanje u čitanju naglas za osnovne škole

u sklopu Mjeseca hrvatske knjige


04.11. (ponedjeljak/ Monday)

Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić – multimedijska dvorana u 17,30 sati

Županijsko natjecanje u čitanju naglas za osnovne škole, u sklopu Mjeseca hrvatske knjige

   04.11.2019 17:30h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

19 / 10Sport

Prvenstvo Hrvatske u cestovnom trčanju u Šibeniku!

www.sibenik.run


Šibenskih deset i Draženova četvorka održat će se po četvrti puta u Šibeniku. Krešimirov grad uvijek je bio usko vezan uz sport i mnogi su veliki hrvatski sportaši rođeni u Šibeniku. Utrka u čast našeg legendarnog košarkaša, Dražena Petrovića koja starta na šibenskoj rivi i prolazi šibenskim ulicama, ima posebnu draž i svoje mjesto u trkačkoj i sportskoj zajednici.

Povodom rođendana Dražena Petrovića organiziramo već treću godinu za redom utrku na deset kilometara „Šibenskih deset“, a kao posebno sjećanje na Dražena – „Draženovu četvorku“ – utrku na 4km u skladu s brojkom 4 koju je nosio na dresu Šibenke i na dresu reprezentacije. Utrke – i “deset” i “četvorka” startaju na Šibenskoj rivi, ispod katedrale Sv. Jakova i prolaze uz Baldekin, neposredno uz Draženov spomenik.

Utrke će se održati 19. listopada 2019.
Start dječjih utrka: 09:30h, Obala dr. Franje Tuđmana (ispod katedrale Sv.Jakova)

  • 9:30h – Vrtić djevojčice – 150m
  • 9:35h – Vrtić dječaci – 150m
  • 9:40h – 1. i 2. razredi djevojčice – 300m
  • 9:45h – 1. i 2. razredi dječaci – 300m
  • 9:50h – 3. i 4. razredi djevojčice – 600m
  • 9:55h – 3. i 4. razredi dječaci – 600m
  • 10:30h – utrka na 3km – kadeti – Prvenstvo Hrvatske
  • Start utrke na 10km: 11:00h, Obala dr. Franje Tuđmana (ispod katedrale Sv.Jakova)
  • Start utrke na 4km: 12:30h, Obala dr. Franje Tuđmana (ispod katedrale Sv.Jakova)

Prijave na utrku otvorene su do 12.10.2019.

   19.10.2019 09:30h
    Šibenik
  Atletski klub Šibenik / Atletski klub Maraton 2000

Detalji  

18 / 10

Cigla

Filip Šovagović


GDK Gavella

Filip Šovagović

„CIGLA“

Režija: Krešimir Dolenčić

   18.10.2019 20:00h
    HNK u Šibeniku
  Predstava

Detalji  

18 / 10

Iskustva psihijatrijske hospitalizacije iz hrvatskih bolnica

Predavanje


Predavanje Iskustva psihijatrijske hospitalizacije iz hrvatskih bolnica

Na predavanju će biti riječi o saznanjima iz istraživanja objavljenima u knjizi Psihijatrijska hospitalizacija: poštivanje etičkih načela i stigmatizacija

Predavačica: Martina Barbiš, mag. psych.

Organizator: Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić" Šibenik

   18.10.2019 18:30h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

17 / 10predstava

Cigla

Filip Šovagović


GDK Gavella

Filip Šovagović

„CIGLA“

Režija: Krešimir Dolenčić

Igraju: Filip Križan, Ranko Zidarić, Tena Nemet Brankov, Ivana Bolanča, Enes Vejzović, Ivan Grčić, Đorđe Kukuljica

   17.10.2019 20:00h
    HNK u Šibeniku
 

Detalji  

17 / 10pjesnička večer

Pero Mioč čita stihove Maka Dizdara

Pjesnička večer


Pjesnička večer održava se u povodu rođendana pjesnika Maka Dizdara (Stolac, 17. listopada. 1917. — Sarajevo, 14. srpnja 1971)

Organizator: Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić" Šibenik

   17.10.2019 18:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

16 / 10izložba

Ivan Posavec

Izložba fotografija


Izložba fotografija

Radno vrijeme galerije: od 9 – 12 i od 18 – 20 sati (sve dane osim nedjelje)

Izložba traje do 31.10.2019.

   16.10.2019 19:00h
    Galerija sv. Krševana
 

Detalji  

16 / 10

Tišina na najglasnije

Performans polaznika radionice kreativnog pisanja


Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić – narodni odjel u 19 sati

Tišina na najglasnije, performans polaznika radionice kreativnog pisanja

Organizator: Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić" Šibenik

   16.10.2019 19:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

11 / 10

Kontrola uma u pravnom sistemu i Beznačajna knjiga

Predstavljanje dviju knjiga Dražena Kasala


11.10. (petak/ Friday)

Šibenik, Gradska knjižnica Juraj Šižgorić – multimedijska dvorana u 18 sati

Predstavljanje dviju knjiga Dražena Kasala Kontrola uma u pravnom sistemu i Beznačajna knjiga

Moderator: Zdravko Vampovac

Organizator: Hrvatska akademska zajednica domovine i dijaspore – HAZUDD

   11.10.2019 18:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

10 / 10Izložba

Portuni i vrata moga grada Jagode Sablić

Izložba fotografija


Izložba fotografija Ponistre, portuni i vrata moga grada Jagode Sablić, uz podršku Grada Šibenika i Turistička zajednica grada Šibenika

U glazbenom dijelu programa nastupaju klapa Gimnazijalke i učenici Glazbene škole Ivana Lukačića

Autorica će pročitati nekoliko pjesama iz svoje zbirke.

Izložba će biti otvorena od 10. do 21. listopada

   10.10.2019 19:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
 

Detalji  

05 / 10koncert

Django Group i Damir Kukuruzović

Konecrt


Slobodan ulaz

   05.10.2019 20:00h
    HNK u Šibeniku
  HNK u Šibeniku

Detalji  

01 / 10predstava za djecu

Avantura brokule i češnjaka

Marina Pejnović / Ivan Penović


Režija: Marina Pejnović

Za predškolce  i učenike O.Š. 1. – 4. r

   01.10.2019 10:00h
    Hrvatsko narodno kazalište
  HNK u Šibeniku

Detalji  

12 / 09koncert

20. Šibenske klapske večeri

Šibenski pjesnici


   12.09.2019 20:30h
    Klaustar samostana sv. Frane
  Turistička zajednica grada Šibenika

Detalji  

08 / 09Festival

15. Sajam u srednjovjekovnom Šibeniku

Raspored događanja za 3.dan


10,00    Početak sajamskih aktivnosti

10,30   „Vitezovi Gašperja Lambergarja“ – Ples i borba vitezova- ispred Gradske vijećnice

11,30   „Artistika“- žongliranje - ispred Gradske vijećnice 

12,00   „Šibenska gradska straža“ sa „Dječjim plemkinjama“,„Dječjom stražom“,“Karlovačkim bubnjarima“ i gostima –  povorka po ulicama i kalama

12,15   „MAK teatar“- „Markova serenada“-  ispred Gradske vijećnice 

12,45   „Dječja Alka Vučkovića“- nadmetanje u preciznosti - ispred Gradske vijećnice  

13,30   Paljba iz topova

14.00  Završetak sajamskih aktivnosti

   08.09.2019 10:00h
    Šibenik
  Grad Šibenik

Detalji  

07 / 09festival

Fališ festival

Festival alterantive i ljevice


   07.09.2019 20:00h
    Mala loža
  Udruga Fališ Šibenik

Detalji  

07 / 09Festival

15. Sajam u srednjovjekovnom Šibeniku

Raspored događanja za 2.dan


10,00    Početak sajamskih aktivnosti

10,15   „MAK teatar“- „Ulični lakrdijaši“-  ispred Gradske vijećnice   

11,00   „Šibenska gradska straža“ sa „Dječjim plemkinjama“,„Dječjom stražom“,„Karlovačkim bubnjarima“, kao i svim prisutnim Udrugama i uzvanicima - povorka po ulicama i   kalama

12,00   Paljba iz topova

12,15  „Dječja Alka Vučkovića“- nadmetanje u preciznosti - ispred Gradske vijećnice                                                                             

13,30  „Artistika“- žongliranje - ispred Gradske vijećnice 

16.00   „Vitezovi Gašperja Lambergarja“ – Ples i borba vitezova- ispred Gradske vijećnice

16,45   „MAK teatar“- „Ulični lakrdijaši“-  ispred Gradske vijećnice

17,30   „Artistika“- žongliranje - ispred Gradske vijećnice

18,15   „Šibenska gradska straža“- smjena straže- ispred Gradske vijećnice

18,30   „Vitezovi Gašperja Lambergarja“ – Ples i borba vitezova- ispred Gradske vijećnice

19,15   „MAK vatreni čarobnjaci“- „Fire show“-  ispred Gradske vijećnice

20,00    „Artistika“- žongliranje i vatreni šou- ispred Gradske vijećnice 

20,30   „Pomorska bitka“ - Šibenska straže s gostima- ispred topova

21,30   „FIGURIN“ – Modna revija šibenskih obrtnika- ispred Gradske vijećnice

24,00   Završetak drugog dana

   07.09.2019 10:00h
    Šibenik
  Grad Šibenik

Detalji  

06 / 09festival

Fališ festival

Festival alterantive i ljevice


   06.09.2019 20:00h
    Mala loža
  Udruga Fališ Šibenik

Detalji  

06 / 09Festival

15. Sajam u srednjovjekovnom Šibeniku

Raspored događanja za 1.dan


 

12,00   Zanatlije i obrtnici počinju sa predstavljanjem svojih proizvoda

18,00   „MAK teatar“- „Tajni svijet“-  ispred Gradske vijećnice          

18,30   „Artistika“- žongliranje - ispred Gradske vijećnice                

19,15   „Vitezovi Gašperja Lambergarja“ – Ples, borba vitezova i vatreni show- ispred Gradskvijećnice    

19,45   „Šibenska gradska straža“ sa „Dječjim plemkinjama“,„Dječjom stražom“,„Karlovačkim bubnjarima“, kao i svim prisutnim Udrugama i uzvanicima- povorka po obali i okupljanje    ispred Gradske Vijećnice

20,00   Svečana predstava dobrodošlice- ispred Gradske vijećnice

21,00   Pucanje iz topova

21,00   „Artistika“- žongliranje - ispred Gradske vijećnice   

21,30   „Mračna strana srednjovjekovnog Šibenika“ - Udruga vodiča Sv. Mihovil- park Visiani do kvartira

24,00  Završetak prvog dana

   06.09.2019 12:00h
    Šibenik
  Grad Šibenik

Detalji  

05 / 09klapske večeri

20. Šibenske klapske večeri

Klape Skradinke i Žirje


   05.09.2019 20:30h
    Klaustar samostana sv. Frane
  Turistička zajednica grada Šibenika

Detalji  

05 / 09festival

Fališ festival

Festival alterantive i ljevice


   05.09.2019 20:00h
    Mala loža
  Udruga Fališ Šibenik

Detalji  

04 / 09festival

Fališ festival

Festival alterantive i ljevice


   04.09.2019 20:00h
    Mala loža
  Udruga Fališ Šibenik

Detalji  

02 / 09klapske večeri

20. Šibenske klapske večeri

Klape Oršulice i Cima


   02.09.2019 20:30h
    Klaustar samostana sv. Frane
  Turistička zajednica grada Šibenika

Detalji  

29 / 08Festival

Light is life

Koncert legendarne gupe MI


   29.08.2019 21:00h
    Obala dr.Franje Tuđmana
  Grad Šibenik, TZ grada Šibenika i JK Val

Detalji  

29 / 08klapske večeri

20. Šibenske klapske večeri

Klape Ondine i Sebenico


   29.08.2019 20:30h
    Klaustar samostana sv. Frane
  Turistička zajednica grada Šibenika

Detalji  

28 / 08festival

Light is life

Paljenje svih instalacija Light is life / Vatromet u luci


   28.08.2019 21:45h
    Obala dr.Franje Tuđmana
  Grad Šibenik, TZ grada Šibenika i JK Val

Detalji  

28 / 08Festival

Light is life

Otvorenje: koncert KUD KOLO Šibenik


   28.08.2019 20:00h
    Obala dr.Franje Tuđmana
  Grad Šibenik, TZ grada Šibenika i JK Val

Detalji  

26 / 08koncert

Ljetuj na Martinskoj

Bijelo Dugme tribute


   26.08.2019 22:00h
    Martinska kod Šibenika
  Udruga Disco Gimnazija

Detalji  

25 / 08koncert

Ljetuj na Martinskoj

Kuzma i Shaka Zulu


   25.08.2019 22:00h
    Martinska
  Udruga Disco Gimnazija

Detalji  

24 / 08koncert

Petar Grašo


Jedna od najpoznatijih domaćih glazbenika vrlo brzo je rasprodao prvi najavljeni koncert da bi potom najavio drugi. Slušate će se najveći hitovi iz bogate karijere.

   24.08.2019 21:00h
    Tvrđava Sv. Mihovila
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

23 / 08koncert

Petar Grašo


Jedna od najpoznatijih domaćih glazbenika vrlo brzo je rasprodao prvi najavljeni koncert da bi potom najavio drugi. Slušate će se najveći hitovi iz bogate karijere.

   23.08.2019 21:00h
    Tvrđava sv. Mihovila
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

22 / 08koncert

Ljetuj na Martinskoj

Bijelo Dugme Tribute 


Nije original, ali su toliko odličan tribute bend u čast Bijelog dugmeta da malo tko mari za to.

   22.08.2019 22:00h
    Martinska kod Šibenika
  Udruga Disco Gimnazija

Detalji  

22 / 08klapske večeri

20. Šibenske klapske večeri

Klapa Bunari i klapa Mirakul


   22.08.2019 20:30h
    Klaustar samostana sv. Frane
  Turistička zajednica grada Šibenika

Detalji  

21 / 08koncert

The Stranglers


Jedan od najutjecajnijih britanskih grupa u Šibenik stiže u sklopu turneje kojom su obuhvatili brojne svjetske pozornice, među kojima je i ona na tvrđavi sv. Mihovila!

 

   21.08.2019 21:00h
    Tvrđava sv. Mihovila
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

18 / 08festival

22. Dalmatinska šansona Šibenik

Nina Kraljić, Elis Lovrić, Alya, Duje Stanišić, Klapa Contra, Rockatansky, Kristina Boban…


   18.08.2019 21:00h
    Ljetna pozornica
  Glazbena udruga Šibenik koncert

Detalji  

17 / 08festival

22. Dalmatinska šansona Šibenik

Neno Belan, Četiri tenora, Mia


   17.08.2019 21:00h
    Ljetna pozornica
  Glazbena udruga Šibenik koncert

Detalji  

17 / 08koncert

Project Vojarna & Future Scope

Fatboy Slim


   17.08.2019 21:00h
    Bivša vojarna Bribirskih knezova
 

Detalji  

17 / 08festival

Blast festival

Anako, Brighton, Nebuloza, Samo tako, Tabula….


   17.08.2019 20:00h
    Martinska kod Šibenika
  Udruga Prixa

Detalji  

16 / 08klapske večeri

20. Šibenske klapske večeri

Klapa Babalubam


   16.08.2019 20:30h
    Klaustar samostana sv. Frane
  Turistička zajednica grada Šibenika

Detalji  

16 / 08festival

Blast festival

Anako, Brighton, Nebuloza, Samo tako, Tabula….


   16.08.2019 20:00h
    Martinska kod Šibenika
  Udruga Prixa

Detalji  

15 / 08festival

22. Dalmatinska šansona Šibenik

So Vermeilleux


   15.08.2019 21:00h
    Tvrđava Barone
  Glazbena udruga Šibenik koncert

Detalji  

14 / 08koncert

Matej Meštrović & Južnočeška filharmonija

Classics for New Generations


   14.08.2019 21:00h
    Tvrđava sv. Mihovila
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

11 / 08festival

Membrain festival

All Survivors B2B


   11.08.2019 20:00h
    Martinska kod Šibenika
 

Detalji  

10 / 08koncert

Collage x LHG AME Live- HVOB live


Veliki ljetni live spektakl u Šibeniku uz slavne AME i HVOB

   10.08.2019 21:00h
    Tvrđava sv. Mihovila
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

10 / 08festival

Membrain festival

Lion C, Duffer, Loxy, Overlook, X Nation, Kit Curse, Itti, Medika…


   10.08.2019 20:30h
    Martinska kod Šibenika
 

Detalji  

09 / 08koncert

Orguljaška ljetna škola 2019

Orguljaška glazba 19. i 20. st., Improvizacija


   09.08.2019 20:30h
    Katedrala sv. Jakova
  Organološko društvo ORGANUM

Detalji  

09 / 08festival

Membrain festival

Presha, Clarity, Mako, Medika, Paracusia, Fevelina, Daboo, Mold, Mance…


   09.08.2019 20:00h
    Martinska kod Šibenika
 

Detalji  

08 / 08klapske večeri

20. Šibenske klapske večeri

Klapa Jadrija i gosti


   08.08.2019 20:30h
    Klaustar samostana sv. Frane
  Turistička zajednica grada Šibenika

Detalji  

08 / 08festival

Membrain festival

Karim Maas, DYL, Plus Good, MC Gusto, DJ COMP Winner, Chill Bullies Crew


   08.08.2019 20:00h
    Martinska kod Šibenika
 

Detalji  

07 / 08

Božo Vrećo


Umjetnik koji svoju umjetnost i živi; pisac, modni dizajner, ali prije i poslije svega jednostavno - Božo, se vraća na tvrđavu sv. Mihovila!

   07.08.2019 21:00h
    Tvrđava sv. Mihovila
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

07 / 08koncert

Orguljaška ljetna škola 2019

Glazba renesanse i baroka


   07.08.2019 20:30h
    Crkva sv. Frane
  Organološko društvo ORGANUM

Detalji  

05 / 08koncert

Orguljaška ljetna škola 2019

Simone Vebber


Talijanski glazbenik

   05.08.2019 20:30h
    Crkva sv. Frane
  Organološko društvo ORGANUM

Detalji  

04 / 08koncert

Orguljaška ljetna škola 2019

Pavao Mašić, Natalija Imbrišak, Ante Knešaurek i Emino Armano


   04.08.2019 20:30h
    Crkva sv. Frane
  Organološko društvo ORGANUM

Detalji  

03 / 08festival

Nox festival

Beepolar, Sergej Snooze, Forniva, Dee, Chuby…


   03.08.2019 21:00h
    Martinska kod Šibenika
  Nox festival

Detalji  

02 / 08festival

Nox festival

Juan Atkins, Kenny Larkin, Red Axes, Terr, Petar Dundov, DJ Jock….


   02.08.2019 12:00h
    Martinska kod Šibenika
  Nox festival

Detalji  

01 / 08klapske večeri

20. Šibenske klapske večeri

Klapa Stina i zbor sv. Roko


   01.08.2019 20:30h
    Klaustar samostana sv. Frane,
  Turistička zajednica grada Šibenika

Detalji  

01 / 08koncert

Orguljaška ljetna škola 2019

sopranistica Na Grubić Miškić, flaustica Ivana Šanić i orguljašica Tina Banovac


   01.08.2019 20:30h
    Crkva sv. Duha
  Organološko društvo ORGANUM

Detalji  

31 / 07filmski program

Srijedom po svijetu

Neka bude svjetlo (Slovačka)


   31.07.2019 21:30h
    Tvrđava Barone
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

30 / 07koncert

Anna Oxa


Voce sorgente - jedna od ikona povijesti glazbe, jedinstvenog i nezamjenjivog glasa

   30.07.2019 21:00h
    Tvrđava sv. Mihovila
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

29 / 07koncert

Strana B

Tea i Toma


   29.07.2019 21:30h
    Tvrđava Barone
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

28 / 07koncert

Zoran Predin


Zoran pjeva Arsena - šibensku publiku očekuje dobro znani stihovi presvučeni gypsy swing aranžmanima koje Predin supotpisuje s Brunom Urlićem te već objavljene pjesme s albuma 'Predin pjeva Arsena'.

   28.07.2019 21:00h
    Tvrđava sv. Mihovila
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

27 / 07festival

Kanal fest #2

Raspad, KBO, Partleki, Pigs Parlament, Accident.


   27.07.2019 22:00h
    Martinska kod Šibenika
  udruga Lješnjaci

Detalji  

27 / 07festival

Project Vojarna Open Air 2019

Monika Kruse


Festival techna i srodnih zvukova

   27.07.2019 21:00h
    Bivša Vojarna Bribirskih knezova,
  Glazbena udruga Echo

Detalji  

27 / 07Ostalo

TRENING U ŠIBENIKU

AKTIVNA HRVATSKA I RENATA SOPEK


Nakon kiše i prošlogodišnjeg otkazivanja treninga, vodeći sportsko-edukativni projekt održat će besplatni zajednički trening za sve građane u subotu 27. srpnja u 9 sati, na Trgu Republike Hrvatske. Šibenčani i njihovi gosti vježbat će uz Renatu Sopek i tim Kineziološkog fakulteta u Zagrebu.

   27.07.2019 09:00h
    Trgu Republike Hrvatske
  Aktivna Hrvatska

Detalji  

26 / 07plesni festival

Šibenik Dance Festival

Aliza, Ido Gidron


Institut za umjetničku igru Beograd
Transition Dance Company pri Ustanovi kulture Vuk Karadžić, Beograd, Srbija
Plešu: Vladimir Čubrilo, Katarina Bućić, Ana Obradović, Mila Stijak, Milan Bačkulja, Jelisaveta Vučenović, Đurđija Jelenković, Nikol Srebrov, Nikolina Milošević, Marija Dimitrovska, Teodora Vujkov, Anđelija Jovanović, Nikola Pavlović I Tijana Koprivica
Aliza postavlja pitanje što je sreća te analizira proces kako je dosegnuti.

   26.07.2019 23:00h
    Tvrđava Barone
  Plesni teatar Sjene

Detalji  

26 / 07plesni festival

Šibenik Dance Festival

Young Emerging Dancers: Ivona Grubišić


Ivona Grubišić - Student Graduate Anton Bruckner Private University, Linz, Austria
Mlada Zagrepčanka plesno je obrazovanje stjecala na akademijama u Amsterdamu i Linzu. U Šibeniku će izvesti plesnu minijaturu Red koja se bavi kompleksnošću žena.

   26.07.2019 22:30h
    Tvrđava Barone
  Plesni teatar Sjene

Detalji  

26 / 07festival

Kanal fest #2

Sabotaža, Krešo i Kisele Kiše, Stepped out, Pokret otpora


   26.07.2019 22:00h
    Martinska kod Šibenika
  udruga Lješnjaci

Detalji  

26 / 07festival

Project Vojarna Open Air 2019

Dave Clark


Festival techna i srodnih zvukova

   26.07.2019 21:00h
    Bivša Vojarna Bribirskih knezova,
  Glazbena udruga Echo

Detalji  

26 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Music Intro DJ Griva


   26.07.2019 20:00h
    Mala loža
  Supertoon festival

Detalji  

26 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

The Future is here: VR CINEMA / 360 films


Projekcije

   26.07.2019 18:00h
    Galerija sv. Krševana
  Supertoon festival

Detalji  

26 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Planktoon 4, Studentoon 4 i Grandtoon 4


   26.07.2019 12:00h
    Studio Galerije sv. Krševana
  Supertoon festival

Detalji  

26 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Supervision


Radionica za studente

   26.07.2019 09:30h
    Studio Galerije sv. Krševana
  Supertoon festival

Detalji  

26 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Planktoon – radionica za djecu


Radionica za djecu

   26.07.2019 09:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
  Supertoon festival

Detalji  

25 / 07plesni festival

Šibenik Dance Festival

Forward To The Past


Koreografi: Laja Field, Martin Durov, SAD
Izvedba: Students of Anton Bruckner Private University - Institute of Dance Arts (IDA), Linz, Austria
Plešu: Ivona Grubišić, Nikola Majtanova, Marcin Denkiewicz, Patryk Jarczok, Roland Dando, Rada Kovacevic, Yoh Morishita, Florian Heiml
Predstava koja zadire duboko u ljudsku prošlost i povlači usporedbe s današnjom, virtualnom stvarnošću koja preuzima ljudsko postojanje.

   25.07.2019 23:00h
    Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku
  Plesni teatar Sjene

Detalji  

25 / 07plesni festival

Šibenik Dance Festival

Repeat After Me


Koreografija, izvedba i koncept: Maciej Kuźmiński
Produkcija: Centre For Contemporary Art in Warsaw, Budrąg Foundation, Poljska
Jedno od prvih djela slavnog koreografa propitkuje prirodu prostora koji pojedinac dijeli sa sustavom, prihvaćanje i neposluh.

   25.07.2019 22:30h
    Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku
  Plesni teatar Sjene

Detalji  

25 / 07plesni festival

Šibenik Dance Festival

Id


Koreografija i izvedba: Anđela Bugarija, Sven Bahat, Hrvatska
Režija i dramaturgija: Tena Gašparac
Predstava se bavi frojdovskim strukturama ličnosti, unutarnjim sukobom ega i superega, nagona i pravila, instinkta i morala. Odnos plesača oslikava sukob, sklad i senzualnost.

   25.07.2019 22:00h
    Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku
  Plesni teatar Sjene

Detalji  

25 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Planktoon 4, Supercomm 4 i Supertoon 4


   25.07.2019 21:00h
    Gorica
  Supertoon festival

Detalji  

25 / 07koncert

20. Šibenske klapske večeri

Klapa Rećina i klapa Brodarica


   25.07.2019 20:30h
    Klaustar samostana sv. Frane
  Turistička zajednica grada Šibenika

Detalji  

25 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

The future is here: VR CINEMA / 360 films


   25.07.2019 20:00h
    Galerija sv. Krševana
  Supertoon festival

Detalji  

25 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Music intro DJ D- Gree, Studentoon 4 i Grandtoon 4


Projekcije

   25.07.2019 20:00h
    Mala loža
  Supertoon festival

Detalji  

25 / 07festival

Warm up TLM #5

zagrijavanje za Too Loud Music festival


   25.07.2019 19:00h
    Martinska kod Šibenika
  Udruga Oksid

Detalji  

25 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Festivalski brod


   25.07.2019 10:00h
    Festivalski brod
  Supertoon festival

Detalji  

25 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Supervision / Trick animation


Radionica za studente

   25.07.2019 09:30h
    Studio Galerije sv. Krševana
  Supertoon festival

Detalji  

25 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Planktoon – radionica za djecu


   25.07.2019 09:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
  Supertoon festival

Detalji  

24 / 07plesni festival

Šibenik Dance Festival

Crave


Koreografija: Stefaniya Georgieva, Balkan Dance Project, Atom Theatre
Plešu: Mojca Majcen, Karina Georgieva, Radoslav Yordanov, Dorina Puncheva, Endi Schrotter i Branko Mitrović
Ova međunarodna plesna platforma kreirala je dojmljivu i intrigantnu predstavu koja komunicira ljudsku žudnju, žeđ i strast.

   24.07.2019 23:00h
    Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku
  Plesni teatar Sjene

Detalji  

24 / 07plesni festival

Šibenik Dance Festival

Be Different, Eltion Merja i EM Dance Company, Albania


Plešu: Aneda Lusha, Fjoralba Zere, Semela Skënderasi, Kristina Ici, Tomas Dine, Xholindi Muçi, Alsisa Haxhija, Eltion Merja
Čovjek obojen u sedam boja sukobljava se s gomilom sivih ovratnika. Govorom tijela komunicira opiranje konformizmu većine.

   24.07.2019 22:00h
    Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku
  Plesni teatar Sjene

Detalji  

24 / 07filmski program

Srijedom po svijetu

Na putu (Francuska)


 KeepGoing, Joachim Lafosse, Belgium / France, 2018, 84'

   24.07.2019 21:30h
    Tvrđava Barone
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

24 / 07koncert

Jacob Collier


Dobitnik dvije nagrade Grammy donosi više od glazbe u istoimenoj koncertnoj sezoni. Mladi britanski multi - instrumentalist šibenskoj će publici pokazati kako izgleda kad se u jednoj sobi objedini više glazbenih uloga.

   24.07.2019 21:00h
    Tvrđava sv. Mihovila
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

24 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Open air kino – druženje s autorima i projekcije


Planktoon 3,  Supercomm 3 i Supertune 3

   24.07.2019 21:00h
    Gorica
  Supertoon festival

Detalji  

24 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Music intro DJ D – Gree i open air kino


Music intro DJ D – Gree i open air kino

Studentoon 3 i Grandtoon 3 – projekcije

   24.07.2019 20:00h
    Mala loža
  Supertoon festival

Detalji  

24 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

The Future is here: VR Cinema / 360 Films


Projekcije – ponoćni specijal

   24.07.2019 20:00h
    Galerija sv. Krševana
  Supertoon festival

Detalji  

24 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Studentoon 2 i Grandtoon 2


Projekcije

   24.07.2019 12:00h
    Studio Galerije sv. Krševana
  Supertoon festival

Detalji  

24 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Projekcije


   24.07.2019 10:00h
    Festivalski brod
  Supertoon festival

Detalji  

24 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Supervision / attack and Defense stop- trick techniques


Radionica za studente

   24.07.2019 09:30h
    Studio Galerije sv. Krševana
  Supertoon festival

Detalji  

24 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Planktoon, radionica za djecu


   24.07.2019 09:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
  Supertoon festival

Detalji  

24 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Izvan konkurencije – animirani dokumentarci


Projekcije

   24.07.2019 00:00h
    Galerija sv. Krševana
  Supertoon festival

Detalji  

23 / 07plesni festival

Šibenik Dance Festival

Bolero


Koreografija: Andonis Foniadakis
HNK Ivan pl. Zajc, Rijeka
Plešu: Ksenija Durán Krutova, Emanuel Amuchástegui, Ali Tabbouch, Michele Pastorini i Laura Orlić

Djelo posvećeno velikanu suvremene plesne koreografije MauriceuBéjartuu.

   23.07.2019 23:00h
    Tvrđava Barone
  Plesni teatar Sjene

Detalji  

23 / 07plesni festival

Šibenik Dance Festival

Pinot Noir


Koreografija i izvedba: Laja Field, Martin Durov, LajaMartin Physical Dance Theatre, SAD/EU
Predstava prepuna snažnih emocija i dinamičnih pokreta koje određuju glazba i ritam.

   23.07.2019 22:30h
    Tvrđava Barone
  Plesni teatar Sjene

Detalji  

23 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Open air kino


Projekcije

   23.07.2019 21:00h
    Gorica
  Supertoon festival

Detalji  

23 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Open air kino


Projekcije

   23.07.2019 20:00h
    Mala loža
  Supertoon festival

Detalji  

23 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

The future is here: VR Cinema / 360 films


Projekcija

   23.07.2019 19:00h
    Galerija sv. Krševana
  Supertoon festival

Detalji  

23 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Re.run Studentoon 1 i Grandtoon 1


Projekcije

   23.07.2019 12:00h
    Studio Galerije sv. Krševana
  Supertoon festival

Detalji  

23 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Projekcije


   23.07.2019 10:00h
    Festivalski brod
  Supertoon festival

Detalji  

23 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Supervision / Animation Commandos


Radionica za studente

   23.07.2019 09:30h
    Studio Galerije sv. Krševana
  Supertoon festival

Detalji  

23 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Planktoon – radionica za djecu


   23.07.2019 09:00h
    Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
  Supertoon festival

Detalji  

23 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

DJ D-Gree


Festival after party

   23.07.2019 01:00h
    Kamp Martinska
  Supertoon Festival

Detalji  

22 / 07koncert

Ljetuj na Martinskoj

Dr. Project Point Blank


   22.07.2019 22:00h
    Martinska kod Šibenika
  Udruga Disco Gimnazija

Detalji  

22 / 07plesni festival

Šibenik Dance Festival

Svečano otvorenje – From In, XieXin Dance Theatre, Kina


Plešu: Xie Xin, Hu Shengyuan, Liu Xuefang, Liu Yintao, Qian Min, Wang Qi, Zhang Yin, Ma Siyuan, Tu Youzhen, Liu Xue

Dojmljiva predstava kineskih plesnih umjetnika jedinstvene fluidnosti i čistoće plesnog pokreta.

   22.07.2019 21:00h
    Tvrđava sv. Mihovila
  Plesni teatar Sjene

Detalji  

22 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon Festival

Planktoon 1, Supercomm 1 & Supertune 1


Više informacija na: www.supertoonfestival.com

   22.07.2019 21:00h
    Gorica
  Supertoon Festival

Detalji  

22 / 07Međunarodni festival animiranog filma

Supertoon festival

Otvorenje: Studentoon 1 & Grandtoon 1


Više informacija na: www.supertoonfestival.com

   22.07.2019 20:30h
    Mala loža
  Supertoon

Detalji  

21 / 07festival

17. seasplash festival


Najbolje od domaćeg i međunarodnog reggaea, duba, drum and bassa, junglea, ska i punka - Lee Scratch Perry, Scientist , Dub Pistols, Vibronics, Cause4Concern, Janaka Selekta,
Krak in Dub, Jah Free, Digitron Sound , Warrior Charge i mnogi drugi.

   21.07.2019 22:00h
    Martinska kod Šibenika
 

Detalji  

20 / 07festival

17. Seasplash festival


Najbolje od domaćeg i međunarodnog reggaea, duba, drum and bassa, junglea, ska i punka

   20.07.2019 22:00h
    Martinska kod Šibenika
  Udruga Seasplash

Detalji  

20 / 07festival

13. Off jazz & blues festival

Pavle Miljenović Quintet, Cubismo


   20.07.2019 22:00h
    Trg Ivana Gorana Kovačića
  Udruga Tajni život

Detalji  

20 / 07koncert

Tony Cetinski


   20.07.2019 21:00h
    Tvrđava Sv. Mihovila
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

19 / 07festival

17. seasplash festival


Najbolje od domaćeg i međunarodnog reggaea, duba, drum and bassa, junglea, ska i punka - Lee Scratch Perry, Scientist , Dub Pistols, Vibronics, Cause4Concern, Janaka Selekta,
Krak in Dub, Jah Free, Digitron Sound , Warrior Charge i mnogi drugi.

   19.07.2019 22:00h
    Martinska kod Šibenika
  Udruga Seasplash

Detalji  

19 / 07festival

13. Off jazz & blues festival

Zvjezdan Ružić ft. Neli Andreeva & Nusha Choir, Branimir Gazdik Quartet


   19.07.2019 22:00h
    Trg Ivana Gorana Kovačića
  Udruga Tajni život

Detalji  

19 / 07koncert

Tony Cetinski


   19.07.2019 21:00h
    Tvrđava sv. Mihovila
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

18 / 07festival

17. seasplash festival


Najbolje od domaćeg i međunarodnog reggaea, duba, drum and bassa, junglea, ska i punka - Lee Scratch Perry, Scientist , Dub Pistols, Vibronics, Cause4Concern, Janaka Selekta,
Krak in Dub, Jah Free, Digitron Sound , Warrior Charge i mnogi drugi.

   18.07.2019 22:00h
    Martinska kod Šibenika
  Udruga Seasplash

Detalji  

18 / 07festival

13. Off jazz & blues festival

Kabadayas, Grupa Mi


   18.07.2019 22:00h
    Trg Ivana Gorana Kovačića
  Udruga Tajni život

Detalji  

18 / 07koncert

20. Šibenske klapske večeri

Klapa More & Klapa Solaris


   18.07.2019 20:30h
    Klaustar samostana sv. Frane
  Turistička zajednica grada Šibenika

Detalji  

18 / 07DJ session

Kanal 4

Darko Kustura


Ljeto na Baroneu

   18.07.2019 20:00h
    Tvrđava Barone
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

17 / 07filmski program

Srijedom po svijetu

Pepeo ljubavi (Kina)


   17.07.2019 21:30h
    Tvrđava Barone
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

17 / 07festival

17. Seasplash festival

koncert otvorenja New York Ska - Jazz Ensemble, Brain Holidays i Bass Culture Sound System


   17.07.2019 20:00h
    Tvrđava sv. Mihovila
  Udruga Seasplash

Detalji  

16 / 07koncert

Strana B

Dennise Jannah


Ljeto na Baroneu

   16.07.2019 21:15h
    Tvrđava Barone
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

14 / 07festival

Comedy Fortress Festival

Vlatko Štampar , Dylan Moran


   14.07.2019 21:00h
    Tvrđava Barone
  Comedy Fortress Festival

Detalji  

13 / 07festival

Comedy Fortress Festival

Shappi Khorsandi, Rose Matafeo, Nish Kumar


   13.07.2019 21:00h
    Tvrđava Barone
  Comedy Fortress Festival

Detalji  

13 / 07festival

Regius festival

Cold Snap, Sajsi MC, Električni orgazam, Zoster, Rofellos, Los Santons, Škalja & Sokol


   13.07.2019 16:00h
    Martinska kod Šibenika
  Udruga P.A.R.K.

Detalji  

12 / 07festival

Comedy Fortress Festival

Javier Jarquin, Nikola Silić, Olga Koch, Jimeoin


   12.07.2019 21:00h
    Tvrđava Barone
  Comedy Fortress Festival

Detalji  

12 / 07festival

Regius festival

Cold Snap, Sajsi MC, Električni orgazam, Zoster, Rofellos, Los Santons, Škalja & Sokol


   12.07.2019 16:00h
    Martinska kod Šibenika
  Udruga P.A.R.K.

Detalji  

11 / 07koncert

Ljetuj na Martinskoj

The Doors Riders


   11.07.2019 22:00h
    Martinska kod Šibenika
  Udruga Disco Gimnazija

Detalji  

11 / 07koncert

20. Šibenske klapske večeri

Koncert klapa s Festivala Dalmatinskih klapa Omiš


   11.07.2019 20:30h
    Klaustar samostana sv. Frane
  Turistička zajednica grada Šibenika

Detalji  

11 / 07DJ session

Kanal 4

Stipe Jazzy Širinić


Ljeto na Baroneu

   11.07.2019 20:00h
    Tvrđava Barone
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

10 / 07filmski program

Srijedom po svijetu

Loro (Italija)


   10.07.2019 21:30h
    Tvrđava Barone
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

10 / 07koncert

Michael Kiwanuka


Autentičnom zvuku soula i bluesa talentirani Britanac pridružuje elemente folk rocka, stvarajući suvremene pjesme retro ugođaja.

   10.07.2019 21:00h
    Tvrđava sv. Mihovila
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

08 / 07koncert

Strana B

M.S.A.Q - Mate Skračić Adaptive Quartet


   08.07.2019 21:30h
    Tvrđava Barone
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

06 / 07Međunarodni festival glazbenih dokumentaraca

10. Solo Positivo Film Festival

The Beatles: Eight days a Week i zatvaranje festivala uz projekciju U2: From the Sky Down


   06.07.2019 21:15h
    Klub Azimut
  Kinoklub Šibenik

Detalji  

06 / 07Međunarodni festival glazbenih dokumentaraca

10. Solo Positivo Film Festival

The Beatles: Eight days a Week i zatvaranje festivala uz projekciju U2: From the Sky Down


   06.07.2019 11:00h
    Studio Galerije sv. Krševana
  Kinoklub Šibenik

Detalji  

05 / 07Međunarodni festival glazbenih dokumentaraca

10. Solo Positivo Film Festival

George Harrison: Living in the materijal world part 2 // Searching for Sugar Man


   05.07.2019 21:15h
    Klub Azimut
  Kinoklub Šibenik

Detalji  

05 / 07Međunarodni festival glazbenih dokumentaraca

10. Solo Positivo Film Festival

George Harrison: Living in the materijal world part 2 // Searching for Sugar Man


   05.07.2019 11:00h
    Studio Galerije sv. Krševana
  Kinoklub Šibenik

Detalji  

04 / 07Međunarodni festival glazbenih dokumentaraca

10. Solo Positivo Film Festival

George Harrison: Living in the materijal world part 1 // Searching for Sugar Man


   04.07.2019 21:15h
    Klub Azimut
  Kinoklub Šibenik

Detalji  

04 / 07koncert

20. Šibenske klapske večeri

Ansambl Bonaca


Večer posvećene tradicionalnom klapskom pjevanju

   04.07.2019 20:30h
    Klaustar samostana sv. Frane
  Turistička zajednica grada Šibenika

Detalji  

04 / 07DJ session

Kanal 4

DJ sessions uz Adriatic Social Club DJ's


Ljeto na Baroneu

   04.07.2019 20:00h
    Tvrđava Barone
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

04 / 07Međunarodni festival glazbenih dokumentaraca

10. Solo Positivo Film Festival

George Harrison: Living in the materijal world part 1 // Searching for Sugar Man


   04.07.2019 11:00h
    Studio Galerije sv. Krševana
  Kinoklub Šibenik

Detalji  

03 / 07filmski program

Srijedom po svijetu

Dogman (Italija)


Matteo Garrone, Italy, 2018, 102'

   03.07.2019 21:30h
    Tvrđava Barone
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji  

03 / 07Međunarodni festival glazbenih dokumentaraca

10. Solo Positivo Film Festival

Woman at War


Benedikt Erlingsson, Iceland / France / Ukraine, 2018, 101'

   03.07.2019 21:00h
    Klub Azimut
  Kinoklub Šibenik

Detalji  

03 / 07Međunarodni festival glazbenih dokumentaraca

10. Solo Positivo Film Festival

Woman at War


Benedikt Erlingsson, Iceland / France / Ukraine, 2018, 101'

   03.07.2019 11:00h
    Studio Galerije sv. Krševana
  Kinoklub Šibenik

Detalji  

02 / 07Međunarodni festival glazbenih dokumentaraca

10. Solo Positivo Film Festival

'Kako je propao rokenrol'


Svečano otvorenje i projekcija filma

   02.07.2019 21:00h
    Klub Azimut
  Kinoklub Šibenik

Detalji  

01 / 07koncert

Strana B

Mario Guberina : Dalmatinska rapsodija


Ljeto na Baroneu

   01.07.2019 21:00h
    Tvrđava Barone
  Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik

Detalji